UA-57004927-1

Cadı Çekici Malleus Maleficarum

Marka : art-es

Ürün Kodu: : 9786055664459

%50
198,00TL 330,00TL
-
+

www.esyayinlari.com.tr

WhatsApp ile sipariş ver

CADI ÇEKİCİ 

Malleus Maleficarum Cadılığın doğasına eşlik eden üç unsurun irdelenmesi;

Şeytan, Cadı ve Yüce Tanrının izni

Malleus Maleficarum (Cadı Çekici) cadılık ile ilgili eserlerin ara­sındaki en muteber ve en önemli çalışmadır. Kişi, bir kez ve bir kez daha öğrenme arzusu ve ilgi ile bu kitaba başvuruyor: bu ister psi­kolojik anlamda, ister hukuk felsefesi anlamında, ister tarih anla­mında olsun, son derece üstün bir çalışma olarak yerini almıştır. Daha sonraki yazarlar her ne kadar büyük ve önemli olsalar da, Heinrich Kramer ve James Sprenger adlı bu iki dominikenin Malleus Maleficarum’da yarattıkları düşünceler ile karşılaştırıldığında, diğerle­rinin çalışmaları, bilgelik pınarından su çekmekten başka bir şey de­ğildir.

Şaşkınlık uyandıran mesel ise, kitabın çağdaşlığıdır. Neredeyse gözden kaçırdıkları hiçbir sorun, karmaşa, zorluk, tartışma ve çözüm bulunmamaktadır.

Mahkemelerde meydana gelen vakalar günümüze uygun bir bi­çimde büyük bir açıklıkla, kararlı bir mantık silsilesi içinde ve tarafsız bir adalet çerçevesinde yürütülmektedir.

Bu çalışma, madde, zaman ve uzamın tesadüfiyetinden öte en ni­hai gerçekliği düşünen, gören, görmek için çaba sarf eden kişilerin dikkatini karşı konulamaz bir şekilde çekmektedir.

Malleus Maleficarum (Cadı Çekici), dünyada yazılmış olan ve sonsuzluğun açı­sından bakabilen (sub specie aeternitatis) nadir kitaplardan biridir.


ISBN: 978- 605-5664-45-9

Sayfa Sayısı: 636

Ölçü: 16 / 24

Resim Galerisi