UA-57004927-1

Bir Michelangelo Antonioni Kitabı

Marka : es yayınları

Ürün Kodu: : 9789758716630

%50
99,00TL 165,00TL
-
+

www.esyayinlari.com.tr

WhatsApp ile sipariş ver

Bir MICHELANGELO ANTONIONI Kitabı

Artun YERES


Antonioni’nin filmleri önemliyse, bu, onun olayların kurgusunu gerçekleştirmiş biçimiyle, içinde yaşamakta olduğumuz dünyanın bir tür değişim mecazını kurmayı başarmış olmasındandır.

UMBERTO ECO

 

Antonioni’nin kahramanlarının özgürlükleri, inkar edilmiş özgürlüklerdir. Vazgeçilmiş özgürlüktür; girişimleri, dolaşıp durmaları, sonuç vermez. Sıkıntıları sonuçlanmamış, ama çoğalmıştır: Yalnız şimdi bunun bilincindedir onlar.

BERNARD DORT

 

Antonioni, filmlerinin anlaşılması için hiçbir gayret göstermez. O yalnızca olayı koyar. Tıpkı yaşamımızdaki gibi. Yorum mümkündür, ama tek değildir.

ONAT KUTLAR

 

Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en titiz anlatıcılarındandır Antonioni; mekan ve ışık seçiminde, oyunculara yüklediği donuk sihirde, alışılmışı zorlayan zor sahnelerde kılı kırk yaran, deyim yerindeyse marazi bir kesinliği hedef tutan yanıyla meslektaşlarının çoğundan ayrılır. Bütün anlamsal yüklerine rağmen filmlerinde gevezeliğe şans tanımamış, tam tersine yüksek dozda ekonomik diyaloglarla görüntü dilinin kapasite sorunlarını aşmıştır.

ENİS BATURISBN: 975-8716-63-8

Sayfa Sayısı: 80

Ölçü: 13,5 / 19,5 

Resim Galerisi