UA-57004927-1

Sinemada ve Videoda Kısa Film 1. Cilt: Yapım Öncesi

Marka : es yayınları

Ürün Kodu: : 9799758716271

%50
132,00TL 220,00TL
-
+

www.esyayinlari.com.tr

WhatsApp ile sipariş ver

Sinemada ve Videoda Kısa Film 1. Cilt:

Yapım Öncesi

W. REA -  David IRVINGBaşarılı bir kısa filmi nasıl yapabilirsiniz? Film yapımı, deneyimli olanlar için bile, karmaşık ve özveri isteyen bir iştir. Senaryo, çekim ekibi, bütçe, oyuncular, ışıklandırma ve daha pek çok konuda kaçınılmaz olarak sayısız sorunlar çıkar. Daha yapıma başlamadan, gelişmiş teknik sanatlar, kaynak kullanımı, politik ve sosyal etkileşim ile kişisel, mali ve profesyonel sorumlulukları anlayıp tanımanız gerekir. İster yarım saatlik, ister beş dakikalık olsun, bir kısa film veya videonun yapım yöntemleri yıllar boyunca işlenerek son şeklini aldı ve bir sanat haline geldi.

Senaryo geliştirmek, Yapım Öncesi, Yapım, Yapım Sonrası, Dağıtım: bunlar, kısa film yapımı sırasında olması gerekenlerin kabaca bir dökümüdür. Gerçekte, bir film ya da video projesinin başarı sağlaması, öykü anlatmayı bilmek kadar, iyi bir yönetici olmaya da bağlıdır.

Bütünü üç ciltten oluşan bu eserin ilk cildinde: “Yapım Öncesi” aşaması ele alındı, bunu diğer ciltlerde, “Yapım” ve “Yapım Sonrası” kitapları izledi. Eserin bütününde ele alınan her aşama somut örneklerle derinlemesine işlendi. Amacımız, yeni başlayan birine, başarılı bir kısa filmin yapımını düzenlemek ve gerçekleştirmek için gereken bilgileri aktarmaktır.

Bu seri, ‘kısa filmci’ için detaylı bir kılavuz niteliğinde.

 

 

ISBN: 975-8716-27-1

Sayfa Sayısı: 288

Ölçü: 13,5 / 19,5 

Resim Galerisi