UA-57004927-1

Sinema ve Televizyon İçin Aydınlatma Tekniği

Marka : es yayınları

Ürün Kodu: : 9789758716807

%50
180,00TL 300,00TL
-
+

www.esyayinlari.com.tr

WhatsApp ile sipariş ver

Sinema ve Televizyon için Aydınlatma Tekniği

Gerald MILLERSON

Ustaca ışıklandırma, sistemli bir mekanik duygusu ve duyarlı bir görsel hayal gücü içerir. Öngörü, kavrayış, sabır ve beceri gerektirir. Bunları uygulayarak öğrenmek, çok zaman alır. Bu kitap, yılların deneyiminin damıtılmış halidir; verdiği öğütler ve yol göstericiliği ile ilk adımlarınızda sizi başarıya ulaştırır.

İster televizyon, video ve film ışıklandırması okuyan bir öğrenci, ister ışıklandırmada çalışan bir profesyonel olun, bu kitap paha biçilmez yardımcınız olacaktır. Kamera ekibi, dekoratörler ve yönetmenler de dahil, prodüksiyon ekibinin öbür elemanları da bu kitapta işlerine yarayacak ilginç bilgiler bulacaktır.

Uluslararası alanda ilgi gören bu kitabın üçüncü baskısı, günümüzdeki gelişmeleri yansıtmak için yeniden düzenlendi. Temelde stüdyo ve mekanda ışıklandırmanın ilkelerini açıklarken, genişletilmiş metinler tek kamera, küçük ekip, doğaçlama çalışma, ekonomik ışıklandırma ve sınırlı olanaklarla çalışma konularını da ele alıyor. Işık malzemesiyle çalışırken gereken güvenlik önlemlerini de vurgulamaktan geri kalmıyor.

Sinema ve Televizyon İçin Aydınlatma Tekniği, yazarın BBC stüdyolarında edindiği çok büyük ışıklandırma tecrübesini,  verdiği dersleri ve danışmanlık çalışmalarını yansıtıyor.ISBN: 975-8716-80-7

Sayfa Sayısı: 480

Ölçü: 16 / 24

Resim Galerisi